Diyarbakır’da MHP’li eski başkan yardımcısı gasptan gözaltına alındı

Diyarbakır’da yaşayan Işık Ailesi, 2 yıl önce Sur İlçesi’nde bulunan 3 bin dönüm tarım arazisini, Yıldırım Ailesi’ne vererek, karşılığında Cadde 75’teki Petrol Ofisi’ni aldı. Devir, 3 şahit huzurunda gerçekleşti. Devirden bir gün sonra Yıldırım Ailesi’nin bir mensubu, “eşinin kendisinden mal kaçırdığını” iddia ederek Petrol Ofisi’ne icra koydurdu. Işık Ailesi şahitler huzurunda devri yapılan petrole el konulduğu iddiasıyla yargıya başvurdu.

MHP’Lİ YILDIRIM GÖZALTINA ALINDI

Amida Haber’in aktardığına göre Işık Ailesi’nin Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı’na yaptığı suç duyurusunun ardından, Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube ekipleri, söz konusu petrole baskın düzenledi. “El koyma”, “cebir ve gasp” iddiaları ile düzenlenen baskında, aralarında önceki dönem MHP Diyarbakır İl Başkan Yardımcısı Özkan Yıldırım’ın da aralarında bulunduğu 8 kişi gözaltına alındı.

‘YARGI VE EMNİYET İKİ YIL NEYİ BEKLEDİ’

Konuyla ilgili konuşan Haktan Işık, şunları söyledi: “Bu durumu defalarca şikayet etmemize rağmen emniyet ve yargı işlem yapmadı. Şehrin göbeğindeki tapulu malımıza el koydular. Yargı ve emniyet iki yıl neyi bekledi? Harekete geçmeleri için birilerinin ölmesi mi lazımdı. İki yıl sonra yargı sesimizi duydu. Şu an Petrol Ofisi’nde polis eşliğinde arama yapılıyor. Geç de olsa hukuk yerini buldu” dedi. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x