Polis memuruna linç girişiminde görüntüler ortaya çıktı: Tek yaptırım polise oldu

Kilis Emniyet Müdürlüğü’nde özel harekat polisi olarak görev yapan K.E., trafikte seyir halindeyken yol verme tartışması yaşadığı kişi tarafından önü kesildi.

Araçtan inen kişi AKP’li isimlerle yakınlığıyla bilinen, birçok milletvekiliyle fotoğrafı olan Kilis Ziraat Odası Başkanı İbrahim Kara’ydı.

Akrabalarıyla birlikte polis memuru K.E’ye saldıran Kara, belindeki silaha davrandığı sırada polis memuru K.E, saldıranları uzaklaştırmak için havaya ateş açtı.

İfadesinde 10’dan fazla kişinin linç girişiminde bulunduğunu anlatan K.E, Kavganın dakikalarca sürdüğünü, Kara’nın akrabalarının silahlı şekilde olay yerine geldiği anlattı. Dava dosyasına giren görüntülerde, polislerin ve il emniyet müdürünün aracının da bulunduğu alana gelen bir kişi tüfekle havaya defalarca ateş açtığı anlaşıldı.

İL EMNİYET MÜDÜRÜNÜN YANINDA HAVAYA ATEŞ AÇTILAR, SİLAHLARLA POLİSLERİN YANINDA GEZDİLER

Polis memuruna K.E’yi linç girişiminden meslektaşları kurtarırken olay yerine gelen kişilerden biri de İl Emniyet Müdür Yardımcısı H.P’ydi. Kara’nın yakınları, görüntülerde aracı da görülen Müdür Yardımcısı H.P’nin yanında da havaya otomatik silahlarla ateş açarken polislerin yanında bellerinde silahlarla rahat hareket edebildikleri gözüküyor.

SALDIRGANLAR GÖZALTINA BİLE ALINMADI

Olayın ardından hakkında başlatılan disiplin soruşturması nedeniyle polis memuru K.E açığa alınırken şüpheliler bir gün daha gözaltına alınmadı. Dahası savcılık, Ziraat Odası Başkanı İbrahim Kara’nın akrabalarını olay yerine çağırmasını ve sözlü tehditlerini soruşturmada değerlendirmeyerek Kara’yı ‘müşteki şüpheli’ olarak iddianame hazırladı.

SORUŞTURMADA RAPOR MUAMMASI

Soruşturma aşamasında polis memuru K.E, olay yerinde atış yapan herkesten barut izi alınması için talepte bulundu.

Fakat dosyaya fiziksel olarak girdiği söylenen evrak, hiçbir zaman dosyaya gelmedi. Avukatların tespitlerinin ardından tutulan tutanağın ardından dosyaya gelen swap izi raporunun numarası ise önceki evraktan farklıydı. Savcılık, olayın evrak numaralarının yanlış yazılması sonucu yaşandığını söyledi.  

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x